Bu yıl 40. onur yılını kutlayan Final Eğitim Kurumlarının yeni nesil markası Hedef Okulları olarak her öğrencinin ulaşabileceği kaliteli bir eğitim sistemi oluşturmak için çıktığımız yolda, binlerce öğrencinin hayatına dokunuyoruz. Eğitimdeki 40 yıllık tecrübemizle her gün en meraklı zihinlerle çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bizim için önemli olan, her şeyden önce, öğrencilerimizin okulumuzun içinde yürürken nasıl hissettikleri... Onlar için yarının canlı dünyasına, geleceklerine ve sonsuz potansiyellerine açılan bir pencereyiz.

Hedef Akademi Okulları olarak hayat yolculuğunun öz bilgi ile başladığına inanıyoruz. Sadece gerçekte kim olduğumuza dair bir fikrimiz olduğunda, hayatta güvenilir kararlar alabiliriz. Bu yüzden Hedef Okullarında öncelikli belirlediğimiz hedef; öğrencilere benlik duygusu aşılamaktır. Dersler ve sosyalleşme aktiviteleri benlik bilincinin oluşmaya başlamasından sonra meydana gelir.

Hedef Okulları’nın butik sınıflarında sadece bilgi vermiyoruz. Öğrencilerimizin gelecekte hayal ettikleri yaşamları sürdürmelerine yardımcı olma misyonumuzu sunmak için dikkatimizi farklı temalara odaklıyoruz. Bu alanların her biri, öğrencilerimizin hayatının farklı zamanlarında yararlı olacaktır. Temalarımız:

    -Kendini Tanıma
    -Bilgiye Erişim
    -Sosyal Aktiviteler
    -İkinci Yabancı Dil
    -Spor
    -Genel Kültürdür.

Herkes farklı şekillerde öğrenir. Hedef Okullarında her bir öğrencinin birbirinden farklı bir öğrenme şekli olduğunu biliyor, bu nedenle öğretmen-veli kanalını çeşitlendiriyoruz.