Korona virüsün dünyayı etkisi altına alması 7’den 70’e herkesi etkiledi. Bu durumdan en çok etkilenenlerden biri de öğrenciler oldu. 20 yaş altına sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesi, öğrencilerin sosyal yaşamdan kopmasına neden oldu. Sağlık için zorunlu olan bu durumdan en az hasarla çıkmak isteyen öğrenciler krizi fırsata çevirmeli. YKS ve LGS’ye hazırlıkta kendilerini kampa alan öğrenciler bu süreçten başarılı bir şekilde çıkabilir.

Kendinizi Motive Edin

Evde kaldığınız süre içerisinde kendinizi motive edebilirsiniz. Okula gitmek için yolda geçireceğiniz zamanı, okuldan çıktıktan sonra kurs merkezinize gitmek için geçirdiğiniz zamanı ve yolculuk boyunca kaybettiğiniz vakti düşünürseniz bu sürecin kazananının kendiniz olduğunu göreceksiniz. Batıkent en iyi okulyetkilileri, öğrencilerin kendilerini motive ederek sınavlara hazırlanmaları gerektiğini söylüyor. Bunun içinde yapılması gerekenler bir rutin haline getirilmeli. Sabah uyanır uyanmaz üzerinizdeki pijamalardan kurtulmalısınız. Pijamayla oturmak ev rehaveti getirir. Bundan uzaklaşmak için Batıkent en iyi okulyetkililerinin sesine kulak vermelisiniz.

Dersinizi Çalışma Masasında Çalışın

Yatakta çalışmak, alınabilecek en yanlış kararlardan biridir. Yatakta çalışmak, bir saatte yapacağınız işi üç saate yaymanıza neden olur. Yatakta kaldığınız her dakika daha fazla bitkinlik ve yorgunluk hissedersiniz. Bu nedenle tıpkı okuldaymış gibi kendiniz için bir çalışma alanı oluşturmalısınız. Bu alanda dikkatinizi dağıtacak şeylerden uzak durmalısınız. Z kuşağı için pek mümkün olmasa da telefonlarınızdan uzak durmanız Batıkent en kaliteli liseyetkililerinin önemli bir önerisi.

Online Eğitimleri Kaçırmayın

Derslerden kopmamak için online eğitimleri kaçırmayın. Bu yıl göreceğiniz konuları özümsemeden bir sonraki yılın konularını anlamanız imkansız hale gelir. Bu nedenle çalışmalarınızı müfredata uygun bir şekilde yapmalısınız. Evde kaldığınız süre içerisinde hareketsiz kalmayın. Hareketsiz kalmak kaslarınızın zayıflamasına neden olur. Bu da vücudunuzda ağrılara yol açabilir. Eğer hareketsiz kalmaya devam ederseniz bu ağrının şiddeti giderek artar ve sonunda kendinizde hareket edecek gücü bulamayabilirsiniz. Bu nedenle her gün en az 40 dakika spor yapmalısınız. Batıkent en iyi ortaokulyetkilileri, sağlam kafanın sağlam vücutta olduğunu her defasında öğrencilerine hatırlatıyor. İyi bir beslenme ile desteklenen bu süreçte sınavlara en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz.